Markę i doświadczenie czerpiemy
ze stuletniej działalności
na globalnym rynku
okrętowym.

      
     

 

Dofinansowanie z NCBR

 

Dofinansowanie z NCBR

 

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, otrzymując najwyższą liczbę punktów na realizację projektu systemu cumowniczo-kotwicznego z napędem hydraulicznym dostosowanego do zakresu temperatur od -52 do +45°C.

Projekt będzie realizowany w konsorcjum z firmą PONAR S.A. z Wadowic, zajmującą się projektowaniem i produkcją urządzeń hydraulicznych dla przemysłu.

 

Co chcemy osiągnąć?

Zastąpienie obecnie stosowanych napędów elektrycznych i wdrożenie innowacji produktowej w postaci systemu cumowniczo-kotwicznego z napędem hydraulicznym, będzie odpowiedzią na kryteria stawiane przez podmioty operujące w branży stoczniowej. Systemy cumowniczo-kotwiczne charakteryzować się będą mrozoodpornością oraz przeciwwybuchowością. Zwiększone zapotrzebowanie na LNG zdeterminowało równoczesny wzrost zapotrzebowania na statki typu LNGC.

Urządzenia, będące rezultatem projektu B+R znajdą zatem zastosowanie m.in. na jednostkach pływających, których głównym miejscem załadunku LNG jest obszar arktyczny (północno-wschodnia Syberia) i przemieszczających się podbiegunowymi szlakami morskimi, w tym Arktycznym Szlakiem Morskim.

 

Projekt w liczbach:

Wartość projektu:  3 174 750,00 PLN
Wartość dofinansowania: 1 438 900,00 PLN

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – Szybka Ścieżka. Projekt realizowany poprzez nadzór Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu 6/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka. 

 

 

 

 


Copyright © 2009 Towimor S.A.